Miért vásárolnak fel a jegybankok aranyat? Ugyanazért, amiért a lakosságnak érdemes befektetési aranyat venni! Elsősorban az értékállósága miatt, de a világszerte magas infláció és a geopolitikai feszültségek is növelik a nemesfém vonzerejét. Ha szeretné Ön is biztonságban tudni a pénzét, válassza befektetésként a fizikai aranyat!
Idén is folytathatják a központi bankok az aranytartalékaik tavaly megkezdett drasztikus növelését – derült ki egy, 83 jegybank tisztségviselőinek megkérdezésével készült felmérésből, amelyet a Financial Times szemlézett. A felmérésben részt vevő jegybankok mérlegében összesen több mint hétezermilliárd dollárnyi deviza található, és ők sem maradtak ki a tavalyi év folyamán kibontakozó aranylázból: a központi bankok felvásárlása éves szinten 152 százalékos növekedésen ment keresztül, 1136 tonnára rúgott 2022 végére.
A megkérdezettek több mint kétharmada szerint a többi jegybank idén is folytatni fogja tavaly megkezdett aranytartalék-képzését. Hogy miért? Az aranyrudak népszerűsége a bizonytalan globális környezetben rendre megnövekszik – a jegybankárokat leginkább a világszerte elszabaduló infláció aggasztotta, de az orosz–ukrán háború és az amerikai–kínai kapcsolatok megromlása okozta geopolitikai feszültségek is csak kicsivel maradtak le a pénzromlás okozta félelmek mögött.
Az aranytartalékok csábereje az Oroszország ellen életbe léptetett nemzetközi szankciók nyomán vált igazán jelentőssé, főleg a Nyugattal szövetségben nem álló országokban: a szankciók ugyanis sikeresen zárolták az orosz központi bank közel 300 milliárd dollárnyi eszközét, ám az aranytartalékára semmilyen hatást nem tudtak kifejteni.
Kína 62 tonna arany felvásárlásával 2000 tonna fölé, Törökország 148 tonna hozzáadásával 542 tonnára növelte tartalékait, de közel-keleti és közép-ázsiai országok is találhatók a felvásárlók sorában.
Az arany iránti kereslet megugrása mögött azonban elsősorban továbbra is annak értékállósága állt a jegybankárok körében, 70 százalékuk elsősorban ezért támogatta az aranytartalékok feltöltését. A jegybanki és befektetői felvásárlás pedig együttesen rekordszintre lendítette a nemesfém árfolyamát. (Forrás: vg.hu)
A Soldus Aurum megjegyzése:
Miért jó befektetés a fizikai arany? Mert
- értékálló – az arany árfolyama hosszú távon folyamatosan emelkedik, szemben a pénzzel, ami folyamatosan veszít a vásárlóértékéből;
- könnyű tárolni és kis helyen elfér – kis méretben nagy érték koncentrálódik, például egy literes tejesdobozba majdnem 20 kiló arany fér bele, aminek az értéke mintegy 400 millió forintot ér;
- gyorsan készpénzre válthatjuk – mivel fizikailag is a tulajdonunkban van, a legtöbb befektetéssel vagy megtakarítással ellentétben várakozás nélkül hozzájuthatunk, és akkor váltjuk át pénzre, amikor csak akarjuk;
- likvid – oda visszük, ahová szeretnénk, bármekkora mennyiséget átvihetünk bármelyik országba, ahol az aktuális árfolyamon átválthatjuk a választott valutára;
- világpiaci ára van – azaz a világ minden pontján ugyanazon az árfolyamon számolják be.
Ezt a kézzelfogható biztonságot kínálja Önnek a Soldus Aurum! Ha szeretne Ön is lakossági aranyat venni, kérjen személyre szabott tájékoztatást!